همکاری با ما

آشنایی با فرآیند مشاوره

امروزه راه‌اندازی و پیشبرد فعالیت‌های تجاری بیش از گذشته نیازمند تصمیمات دشوار و مقابله با چالش های فراوان است و با توجه به خطرات سیاسی و اقتصادی موجود در فضای کسب و کار در ایران لازم است تا با احتیاط بیشتری در این مسیر گام برداشت. بنابراین لازم است که صفر تا صد این فرایند و احتمال موفقیت آن با ضریب اطمینان کافی پیش بینی شود تا به یکباره سرمایه در نظر گرفته شده برای راه اندازی کسب و کار از بین نرود. اگرچه بسیاری از افرادی که صاحب ایده تجاری بوده و به اصطلاح به دنبال کارآفرینی هستند، از دانش اولیه در حوزه‌های مختلف برخوردارند اما ممکن است در مدیریت و راه اندازی کسب و کار نیازمند تجربه و مهارت بیشتر باشند. در چنین شرایطی، مشاوره می‌تواند به عنوان یک راهنمای ارزشمند و چراغ راه، نقش حیاتی در موفقیت و پیشرفت کسب و کار ایفا کند.

آشنایی با فرآیند سرمایه گذاری

پیش از انجام سرمایه‌گذاری باید استارت آپ و عملکرد و ایده اولیه آن کاملاً بررسی شود. یک سرمایه‌گذار باید بداند در چه زمینه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کند و بهتر است از بین استارت آپ های مختلف آن تیمی را انتخاب کند که نسبت به آن دانش یا حتی تخصص دارد.
در سرمایه‌گذاری باید سابقه کارآفرین و یا تیم استارت آپ کاملاً بررسی شود و سپس برای سرمایه‌گذاری اقدام شود. اینکه چه مدت از شروع کار استارت آپ می‌گذرد؟ چرا بنیان‌گذاران تابه‌حال سرمایه موردنیاز خود را فراهم نکردند؟ آیا تابه‌حال از سرمایه شخصی یا دوستان و آشنایان در استارت آپ خود هزینه کرده‌اند یا خیر؟ و … می‌تواند نکات قابل‌تأملی باشند که معنای مهمی پشت آن نهفته است.

آشنایی با فرآیند منتورینگ

 وقتی پای شغل و حرفه شما در میان است، یادگیری و راهنمایی گرفتن از یک منتور که به طور کامل صنعت شما را می‌شناسد و می‌فهمد، دانشی در اختیارتان می‌گذارد که حکم طلا را دارد. منتور کسی است که در حرفه یا صنعت شما و یا صنایع مشابه فعالیت دارد اما در این زمینه، راهی طولانی را پیموده و بسیار جلوتر از شما حرکت می‌کند. از آنجا که منتورها دانش و سابقه فعالیت زیادی دارند، می‌توانند تجارب بسیار ارزشمندی را به شما منتقل کنند که در غیر اینصورت مجبورید آن‌ها را به سختی بیاموزید.

همکاری با ما